mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterAll6455770
°F | °C
invalid location provided
ο 9ος ημιμαραθώνιος Καλαμπακας

Πραγματοποιήθηκε  την Κυριακή 11 -10- 09 marauonios-1 με απόλυτη επιτυχία, ο 9ος ημιμαραθώνιος δρόμος του δήμου Παραληθαίων. Η εκκίνηση δόθηκε στις 10:30 το πρωί από το δ.δ. της Ράξας και ο τερματισμός έγινε στο ίδιο σημείο, όπως κάθε χρόνο. Παρόλο που σήμερα διεξάγονταν ο Αλεξάνδρειος δρόμος στη Θεσσαλονίκη, οι συμμετοχές ήταν περισσότερες από την προηγούμενη χρονιά και απ' όλη την Ελλάδα φυσικά. Την ευχάριστη νότα στον αγώνα, έδωσαν για μια ακόμη φορά τα πολλά μικρά παιδιά που πήραν μέρος στα δύο αγωνίσματα των 600 και των 1000 μέτρων. Ο Σ.Δ.Τ. (Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων) ήταν ο σύλλογος με τις πιο πολλές συμμετοχές και οι δρομείς του έκαναν πολύ καλή εμφάνιση. Αλυτάρχης του αγώνα, ήταν όπως πάντα ο μοναδικός στο είδος Κώστας Σιδέρης.

Η διοργάνωση του αγώνα έγινε από το δήμο Παραληθαίων και αξίζουν συγχαρητήρια στα άτομα εκείνα που εργάσθηκαν εθελοντικά για την επιτυχία της.

Παρόν βέβαια ήταν και ο δήμαρχος Παραληθαίων κ. Δημήτρης Οικονόμου,

ο οποίος στηρίζει με τον καλύτερο τρόπο τη διοργάνωση του ημιμαραθωνίου που έγινε θεσμός. Το μόνο αρνητικό σημείο σήμερα στη διαδρομή, ήταν η ζέστη, που έφτασε σήμερα τους 30 βαθμούς.marauono2

Τον Σύλλογο δρομέων Υγείας Αγρινίου, εκπροσώπησε ο αθλητής Κων/νος Νάκος, Σχολικός Σύμβουλος, σημειώνοντας χρόνο 1.54΄.

Ευχόμαστε συγχαρητήρια στους διωργανωτές και στους αθλητές που έλαβαν μέρος.