mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
invalid location provided
ΕΥΚΟΛΑ 3-0 ΤΟΝ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟ

Παναιτωλικόςpanaitolikos-300

Το πρώτο τρίποντο για φέτος

Την πρώτη νίκη του Παναιτωλικού πανηγύρισαν πάνω από πέντε χιλιάδες φίλοι του που γέμισαν την Κυριακή  το γήπεδο και είδαν την ομάδα τους να αποδίδει πολύ καλό ποδόσφαιρο και να κερδίζει εύκολα 3-0 τον Θρασύβουλο. Σε λιγότερο από τριάντα λεπτά διαμορφώθηκε το σκορ, καθώς στο 15' ο Θεοδωρίδης με σουτ, στο 33' ο Γκούρμα με πλασέ και στο 37' πάλι ο Θεοδωρίδης με σουτ, πέτυχαν τα τρία γκολ. Παρότι ο ρυθμός έπεσε στο β' ημίχρονο ο Παναιτωλικός δημιούργησε και έχασε αρκετές ακόμα ευκαιρίες.

Ο προπονητής του Θρασύβουλου Νίκος Κεχαγιάς τα «άκουσε» από μερίδα οπαδών, ενώ το χειροκρότημα απέσπασαν οι παίκτες του Θρασύβουλου που πέρυσι με τα χρώματα του Παναιτωλικού, βοήθησαν στην άνοδο της ομάδας και συγκεκριμένα οι Χαραλαμπάκης, Ντελγκάδο και Καραμαλίκηςκης
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης, Μπελεβώνης (68' Μπακάκης), Γκόλιας, Αναστασιάδης, Μόρετς, Λόπες, Μουμίν, Θεοδωρίδης (77' Στογιάνοβιτς), Χάντζιτς (70' Ζουρούδης), Μπαϊκαρά, Γκούρμα.
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Μπαρτζώκας, Ζώνας, Παληγεώργος (74' Μίχος Σ.), Πιπίνης (46' Μαυροματίδης), Χατζηπαντελίδης, Μίχος Χ., Χαραλαμπάκης, Ντελγκάδο, Σαπάνης (55' Καραμαλίκης), Ντοριβάλ, Κλούσενερ

Την ερχόμενη Κυριακή ο Παναιτωλικός αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Καρδίτσα.