mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
EΜΦΡΑΓΜΑ ΣΤΟ 94’

panaitolikos-1

Στις καθυστερήσεις χάθηκε η νίκη για τον Παναιτωλικό

«Φουσκωτοί» χτύπησαν πέντε φίλους του Παναιτωλικού

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε τη νίκη ο Παναιτωλικός στη Νεάπολη. Με γκολ που σημείωσε ο Μπέριος ο Ιωνικός ισοφάρισε σε 1-1 την ομάδα του Αγρινίου,  η οποία προηγήθηκε στο 23' με κεφαλιά του Χάντζιτς και είχε πολλές ευκαιρίες να εξασφαλίσει την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Πρωταγωνιστής σε δυο μεγάλες ευκαιρίες ήταν ο Μπαϊκαρά.

Αίσθηση επίσης προκάλεσε το γεγονός ότι στον πάγκο της ομάδας του Αγρινίου δεν κάθονταν ο Σίνισα Γκόγκιτς. Σύμφωνα με τα όσα είπε ο βοηθός προπονητή, ο κ. Γκόγκιτς, δεν είχε λάβει κάρτα, ώστε να καθίσει στον πάγκο κι έτσι είδε τον αγώνα από την εξέδρα. Το θέμα βέβαια έχει προκαλέσει αρκετές απορίες στους φιλάθλους του Παναιτωλικού και αναμένεται επίσημη απάντηση.

Με την λήξη της αναμέτρησης, 5 φίλαθλοι του Παναιτωλικού έπεσαν θύματα ξυλοδορμού, ληστείας και ζημίων στο αυτοκίνητο τους από «φιλάθλους» του Ιωνικού, με αποτέλεσμα ο ένας να μεταφερθεί στο νοσοκομείο
ΙΩΝΙΚΟΣ: Πουρής, Παπαζούδης Α., Μπέριος, Μπάγιτς, Τσερκέζος, Κεφαλούκος, Καφάσο, Παπαζούδης Σ. (76' Γεωργίου), Λανγκλέ (84' Τζανετάκος), Γάλας, Γιόνδης (58' Φουρτάδο).
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης, Μπελεβώνης (85' Παλαιολόγος), Γκόλιας, Αναστασιάδης, Μόρετς, Μουμίν, Λόπες, Χάντζιτς (72' Μπαϊκαρά), Θεοδωρίδης, Στογιάνοβιτς, Γκούρμα (62' Δέντσας).