Μετρητής

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterΣήμερα4451
mod_vvisit_counterΧθές6314
mod_vvisit_counterAll6046206
°F | °C
invalid location provided
ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ UEFA EUROPA LEAGUE ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ .... !!!

Καλημέρα σας.  Τετάρτη σήμερα και δεν θα ξεκινήσω την αναφορά στους αγώνες στοιχήματος καθώς υπάρχει η ενημέρωση για τις κληρώσεις των δυο μεγάλων ευρωπαϊκών διοργανώσεων αυτή του champions league και του νεοσύστατου uefa europa league.

Την Πέμπτη το απόγευμα πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των ομίλων του Champions League. Να αναφέρουμε ότι ο φετινός τελικός θα διεξαχθεί στην Μαδρίτη στο γήπεδο της Ρεάλ Μαδρίτης στις 22 Μαϊου 2010 ημέρα Σάββατο στις 21:45.

1ος ΟΜΙΛΟΣ : Μπάγερν Μονάχου - Γιουβέντους - Μπορντό - Μακάμπι Χάϊφα

2ος ΟΜΙΛΟΣ : Μάντσεστερ Γ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπεσίκτας - Βόλφσμποργκ

3ος ΟΜΙΛΟΣ : Μίλαν - Ρεάλ Μαδρίτης - Μαρσέϊγ - Ζυρίχη

4ος ΟΜΙΛΟΣ : Τσέλσι - Πόρτο - Ατλέτικο Μαδρίτης - Αποέλ

5ος ΟΜΙΛΟΣ : Λίβερπουλ - Λιόν - Φιορεντίνα - Ντέμπρετσεν

6ος ΟΜΙΛΟΣ : Μπαρτσελόνα - Ίντερ - Ντιναμό Κιέβου - Ρουμπίν Καζάν

7ος ΟΜΙΛΟΣ : Σεβίλλη - Ρέϊντζερς - Στουτγκάρδη - Ουνιρέα Ουρζιτσένι

8ος ΟΜΙΛΟΣ : Άρσεναλ - Άλκμααρ - Ολυμπιακός - Σταντάρ Λιέγης

 

Οι αγώνες των ομίλων θα γίνουν απο τις 15/16 Σεπτέμβρη μέχρι τις 8/9 Δεκεμβρίου.

Οι δυο πρώτοι περνάνε στην επόμενη φάση και ο τρίτος στο Ευropa League.

 

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού

 

1η Αγωνιστική  16/9

Ολυμπιακός - Άλκμααρ

 

2η Αγωνιστική 29/9

Άρσεναλ - Ολυμπιακός

 

3η Αγωνιστική 20/10

Ολυμπιακός - Σταντάρ Λιέγης

 

4η Αγωνιστική 4/11

Σταντάρ Λιέγης - Ολυμπιακός

 

5η Αγωνιστική 24/11

Άλκμααρ - Ολυμπιακός

 

6η Αγωνιστική 9/12

Ολυμπιακός - Άρσεναλ

 

Την Παρασκευή το μεσημέρι έγινε και η κλήρωση του νεοσύστατου Uefa Europa League.

Εκεί είχα τους δυο εκπροσώπους μας τον Παναθηναϊκό ο οποίος ήρθε εδώ λόγω του αποκλεισμού του απο την Ατλέτικο Μαδρίτη και η Άεκ .Ο Πάοκ δεν κατάφερε να περάσει στους ομίλους.Ο φετινός τελικός θα γίνει στις 15 Μαϊου στο γήπεδο του Αμβούργο.

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ : Άγιαξ - Άντερλεχτ - Ντιναμό Ζάγκρεπτ - Τιμισοάρα

2ος ΟΜΙΛΟΣ : Βαλένθια - Λίλ - Σλάβια Πράγας - Τζένοα

3ος ΟΜΙΛΟΣ : Άμβούργο - Σέλτικ - Χάποελ Τελ Αβίβ - Ραπίντ Βιέννης

4ος ΟΜΙΛΟΣ : Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Χέρενφεν - Χέρτα - Βέντσπιλς

5ος ΟΜΙΛΟΣ : Ρόμα - Βασιλεία - Φούλαμ - ΤΣΣΚΑ Σόφιας

6ος ΟΜΙΛΟΣ : Παναθηναϊκός - Γαλατασαράϊ - Ντιναμό Βουκ. - Στουρμ Γκράτς

7ος ΟΜΙΛΟΣ : Βιγιαρεάλ - Λάτσιο - Λέφσκι Σόφιας - Σάλτσμπουργκ

8ος ΟΜΙΛΟΣ : Στεάουα Βουκουρεστίου - Φενερμπαχτσέ - Τβέντε - Σερίφ Τιρασπόλ

9ος ΟΜΙΛΟΣ : Μπενφίκα - Έβερτον - Άεκ - Μπάτε Μπόρισοφ

10ος ΟΜΙΛΟΣ : Σαχτάρ Ντόνετσκ - Κλάμπ Μπρίζ - Παρτιζάν - Τουλούζ

11ος ΟΜΙΛΟΣ : Αϊντχόφεν - Κοπεγχάγη - Σπάρτα Πράγας -  Κλούζ

12ος ΟΜΙΛΟΣ : Βέρντερ Βρέμης - Αούστρια Βιέννης - Μπιλμπάο - Νασιονάλ Μαδέιρα

 

 

Oι αγώνες θα γίνουν απο τις 17/9 μέχρι και τις 17/12.

Απο κάθε όμιλο περνάνε οι δυο πρώτοι.

 

 Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού

 

1η Αγωνιστική  17/9

Παναθηναϊκός - Γαλατασαράϊ

 

2η Αγωνιστική  1/10

Ντιναμό Βουκουρεστίου

 

3η Αγωνιστική  22/10

Παναθηναϊκός - Στουρμ Γκράτς

 

4η Αγωνιστική  5/11

Στουρμ Γκράτς - Παναθηναϊκός

 

5η Αγωνιστική  3/12

Γαλατασαράϊ - Παναθηναϊκός

 

6η Αγωνιστική  16/12

Παναθηναϊκός - Ντιναμό Βουκουρεστίου

 

 

Το πρόγραμμα της Άεκ

 

1η Αγωνιστική  17/9

Έβερτον - Άεκ

 

2η Αγωνιστική  1/10

Άεκ - Μπενφίκα

 

3η Αγωνιστική  22/10

Μπάτε Μπόρισοφ - Άεκ

 

4η Αγωνιστική  5/11

Άεκ - Μπάτε Μπόρισοφ

 

5η Αγωνιστική  2/12

Άεκ - Έβερτον

 

6η Αγωνιστική 17/12

Μπενφίκα - Άεκ

 

                                              Παρασκευάς Μάζης

 

 

 

 

Εορτολόγιο

Δημοσκόπηση

ΤΑ ΝΕΑ ΜΕ ΤΡΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ:
 

Login...