mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
°F | °C
invalid location provided
Ξεκίνησε τα φιλικά ο Παναιτωλικός

Ισόπαλος 1-1  με τη Ρόδο, περίπου 200 Αγρινιώτες στο Καρπενήσι.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο φετινό φιλικό παιχνίδι που έδωσε ο Παναιτωλικός στο Καρπενήσι με αντίπαλο τη Ρόδο, το οποίο παρακολούθησαν περίπου διακόσιοι οπαδοί της ομάδα μας.
Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Ζουρούδης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Βούκοβιτς. Στο 33ο λεπτό ο Κατεμής ανέτρεψε τον Γ. Καντιμοίρη και καταλογίστηκε πέναλτι με το οποίο ο Στ. Καντιμοίρης ισοφάρισε σε 1-1.
Οι ποδοσφαιριστές που χρησιμοποίησε ο Σίνισα Γκόγκιτς ήταν: Μπαμπανιώτης (46' Μανιάτης), Κατεμής (56' Γκόλιας), Βούκοβιτς (56' Θανόπουλος), Αναστασιάδης (74' Ρούσσης), Παλαιολόγος (71' Μπερερής), Μουμίν (56' Πεχλιβάνης), Δέντσας (76' Νάκος), Μπελεβώνης (46' Μπακάκης), Μπαϊκαρά (68' Μαρτελότο), Ζουρούδης (68' Χάτζιτς), Γκούρμα (46' Μανίκας).

Ως προς τα επόμενα φιλικά παιγνίδια του Παναιτωλικού, να θυμίσυομε πως στον ίδιο χώρο θα φιλοξενηθεί το Σάββατο 8 Αυγούστου το επόμενο  παιχνίδι με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου και αμέσως μετά η ομάδα θα επιστέψει στο Αγρίνιο, όπου τη Δευτέρα 10 Αυγούστου θα υποδεχτεί τον ΠΑΣ Γιάννενα στο γήπεδο Παναιτωλικού.
Στις 16 ή 17 Αυγούστου (επακριβώς θα καθοριστεί σύντομα) ο Παναιτωλικός  θ' αγωνιστεί στη Λιβαδειά με τον Λεβαδειακό, ενώ στις 23 Αυγούστου θα υποδεχτεί την Κέρκυρα. Για τις 30 Αυγούστου έχει προγραμματιστεί φιλικός αγώνας στην Καρδίτσα με την Αναγέννηση.
Στο πρόγραμμα πιθανόν θα προστεθούν και κάποιοι ακόμα φιλικοί αγώνες.