°F | °C
invalid location provided
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ...

Μετά την νέα νίκη του Παναιτωλικού,  που φλερτάρει με την τρίτη θέση.

Όνειρα ακόμη και για... άνοδο κάνουν οι πολυπληθείς φίλοι του Παναιτωλικού, μετά την νέα νίκη επί του Εθνικού Αστέρα την Κυριακή και με γνώμονα, τόσο τις εμφανίσεις της ομάδας, αλλά και το πρόγραμμα που έχει στις επόμενες αγωνιστικές. Την Κυριακή, με panaitolikosγκολ στις αρχές κάθε ημιχρόνου ο Παναιτωλικός νίκησε 2-1 τον Εθνικό Αστέρα στο  παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Στο 2ο λεπτό μετά από δυνατό σουτ του Βούκοβιτς και ασθενή απόκρουση του Γκίτκου, ο Μπαϊκαρά έδωσε προβάδισμα στους κυανοκίτρινους, σκοράροντας για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι. Στο 3ο λεπτό του β' ημιχρόνου ο Ζουρούδης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0. Ο Εθνικός Αστέρας στο 77' έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Χωριανόπουλου. Ο Γκουεΐ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων μείωσε για τους φιλοξενούμενους.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Πονηρός, Γκόλιας, Αναστασιάδης, Παλαιολόγος, Δέντσας (82' Χάντζιτς), Δημούτσος, Μπαϊκαρά (47' Μόρετς), Στούρμπακ, Ζουρούδης, Βούκοβιτς (60' Μπελεβώνης), Μουμίν.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γκίτκος, Καρατζάς, Τραορέ, Κριπιντίρης, Χωριανόπουλος, Μπενίσκος, Πασάς (60' Τσάτσος), Τζημόπουλος (62' Φαμπίνιο), Τζωρμπατζάκης, Λουάμο, Καγκιούζης (35' Γκουεΐ).

Μετά από ψηφοφορία που έγινε μεταξύ των δημοσιογράφων που κάλυψαν τον αγώνα, MVP αναδείχτηκε ο Βασίλης Γκόλιας.

Την Κυριακή ο Παναιτωλικός αντιμετωπίζει τον ΟΦΗ στο Αγρίνιο, ενώ εντός έδρας θα παίξει και με τον Πανσερραϊκό αλλά και τον Εθνικό, ομάδες που  είναι στην ίδια σχεδόν βαθμολογία, γεγονός που δίνει βάσιμες ελπίδες για ακόμη καλύτερη θέση στην βαθμολογική κατάταξη, που θα παίξει και καθοριστικό ρόλο στο play of που θα ακολουθήσουν το τέλος της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος.