°F | °C
invalid location provided
1ος ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΤΟ TAEKWON DO

ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ Ο ΘΗΣΕΑΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ

taekwon-do-270 Ο Σύλλογος TAEKWON DO ΘΗΣΕΑΣ του Αγρινίου για άλλη μια φορά έκανε το ακατόρθωτο. Κέρδισε τα περισσότερα μετάλλια στην γενική κατάταξη στο πρωτάθλημα που έγινε στην Λειβαδιά στις 20-21/02/2010.

Στο παραπάνω πρωτάθλημα συμμετείχαν σύλλογοι από όλη την χώρα με περίπου 1000 αθλητές- τριες. Ο ΘΗΣΕΑΣ με επικεφαλής τον προπονητή του Πρωταθλητή Ευρώπης Νίκο Κακαρέλη συμμετείχε με 10 αθλητές και κέρδισε 9 μετάλλια, μετά από φοβερούς αγώνες και με τις έξυπνες και έμπειρες οδηγίες του Νίκου, κερδίζοντας έτσι και το κύπελλο του 1ου συλλόγου. Αξίζει να σημειωθεί ότι άλλοι σύλλογοι συμμετείχαν με 50 αθλητές και πως η Βόρειος Ελλάδα συμμετείχε με επίλεκτη ομάδα από όλους τους συλλόγους και στην γενική κατάταξη 1ος σύλλογος βγήκε ο ΘΗΣΕΑΣ 2ος ο ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ και 3ος η ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΔΑ. Οι αθλητές που κατέκτησαν μετάλλιο εκτός από έναν είναι οι: